Роз'єм живлення для ноутбука | гніздо зарядки

Труднощі з вибором? Безкоштовний підбір запчастини Замовити дзвінок

Роз'єм живлення ноутбука: різновиди, як вибрати і де купити

Роз'єм живлення ноутбука - важлива деталь пристрою, яка найчастіше виходить з ладу. Вона швидко зношується, що призводить до некоректної роботи ноутбука. Вихід з ладу не завжди пов'язаний із зносом, часто причина несправності прихована в необережній експлуатації, наприклад, штекер висмикнули занадто різко або спіткнутися об дріт зарядного пристрою. Якщо поломка не пов'язана з сильною механічною дією, визначити поломку все одно нескладно. Штекер швидко нагріватиметься, а блок зарядки працюватиме лише в одному положенні.

Наприклад, батарея не заряджається, хоча роз'єм для заряджання ноутбука приєднано, але при певному положенні адаптера пристрій починає заряджатися. Трапляється, що несправності гнізда провокують поломки акумулятора, вентилятора і навіть материнської плати. При натисканні кнопки вмикання лептоп вмикається лише на кілька секунд або не вмикається зовсім. Всі перелічені вище ознаки говорять про те, що потрібно купити новий роз'єм живлення для ноутбука.

Які бувають роз'єми живлення ноутбука

Щоб підібрати нове гніздо для заряджання ноутбука, потрібно оглянути старий роз'єм, за допомогою якого його підключають. Якщо говорити про ноутбуки, то попри безліч різновидів і моделей, роз’ємів не так вже й багато. Це пов’язано зі специфікою конструкції. У роз'ємів живлення однаковий принцип роботи та стандартна форма.

Щоб підібрати роз'єм для зарядки ноутбука, потрібно оглянути роз'єм, визначити його тип та спосіб підключення до самого пристрою. Перерахуємо основні типи роз'ємів, які використовують для ноутбуків:

  1. Ноутбукам Acer підійдуть циліндричні роз'єми із зовнішнім діаметром 5,5 мм і внутрішнім – 1,7 мм та завдовжки 12 мм. У більшості ноутбуків саме такі роз'єми.
  2. Panasonic, Asus, Lenovo забезпечені такими ж циліндричними роз'ємами, із зовнішнім діаметром 5,5 мм і внутрішнім діаметром 2,5 мм. Довжина роз'єму 12 мм. Це один із найпоширеніших різновидів роз'ємів.
  3. У деяких ноутбуках HP є центральний контакт, тому вони мають інші роз'єми: зовнішній діаметр 4,5, внутрішній 3 мм. Інші моделі оснащені циліндричними роз'ємами з діаметром 4 та 1,7 мм відповідно.
  4. У нетбуках використовуються маленькі роз’єми, зовнішній діаметр яких 4,8 мм, внутрішній - 1,7 мм. Довжина роз'єму 12 мм.
  5. Ноутбуки Toshiba мають трапецієподібні роз'єми. Вони зустрічаються далеко не у всіх моделях ноутбуків цього виробника, а лише в тих, що споживають більше енергії. Довжина такого роз'єму 9 мм, на них є чотири отвори.

Це далеко не всі різновиди гнізда для ноутбуків. У разі поломки недосвідчений користувач навряд чи зрозуміє, яке гніздо для зарядки ноутбука потрібно. У разі несправностей краще звернутися до фахівців, які проведуть діагностику, визначать справжню причину несправності та полагодять гаджет.

Як вибрати роз'єм живлення для ноутбука

Досвідченому спеціалісту достатньо подивитися на гніздо або штекер зарядного пристрою, щоб зрозуміти, який саме роз'єм знадобиться для ремонту. Самостійно підібрати гніздо для зарядки ноутбука можливо, але важко, особливо тим, хто раніше не зіштовхувався з таким завданням.

Parts.a-service пропонує якісні запчастини для ноутбуків. Ми є офіційним постачальником запчастин Acer в Україні та сертифікованим сервісним центром Acer, Apple, Dell, Hewlett-Packard в Україні.

Купити роз'єм живлення для ноутбука в parts.a-service.ua

Замовити гніздо для зарядки ноутбука можна онлайн у нашому інтернет-магазині. Менеджери допоможуть у підборі відповідних запчастин. Доставка здійснюється в Київ, Івано-Франківськ, Ужгород, Вінницю, Львів, Запоріжжя та інші міста України.