Шлейф Sata для жорсткого диска (HDD / SSD)

Труднощі з вибором? Безкоштовний підбір запчастини Замовити дзвінок

Sata шлейф для ноутбука: що це таке та як його підібрати

Sata шлейф для ноутбука – незамінний атрибут, що дозволяє підключити жорсткий диск, без якого не працюватиме жодний пристрій. Кабель сата - це  інтерфейс з послідовною схемою передачі даних, яка забезпечує обмін даними з накопичувачами. На материнській платі є роз'єм SATA, а в комплекті конектор такого ж типу. Читайте далі, щоб дізнатися, як підібрати SATA шлейф для ноутбука.

Що таке шлейф Sata

Шлейф сата є у будь-якому сучасному ноутбуці. Він має набагато більше можливостей, ніж у попередній версії IDE. У сата шлейфу 7 контактів для передачі даних та 15 контактів для живлення.

Історія цього роз'єму почалася після того, як шлейф із паралельною схемою ATA застарів. Заміна шлейфів із паралельною схемою планувалася ще у 2000-х. Але особливо помітним витіснення ATA стало у 2017 році. Тоді Intel зібрала групу спеціалістів, яка увійшла до групи розробників. До неї входили партнери, відомі у всьому світі – Seagate, Dell, Quantum, Maxtor та інші.

Вже за кілька років інтерфейс Сата активно впроваджувався серед усіх виробників ноутбуків. У 2002 році на ринку з'явилися перші материнські плати з роз'ємом SATA. Загалом конструкція будь-якого сучасного ноутбука має шлейф для підключення жорсткого диска SATA.

Як підібрати сата шлейф для ноутбука

Загалом підібрати сата кабель для ноутбука нескладно. Щоб не помилитись із вибором, рекомендується розібрати корпус ноутбука, подивитися на кріплення жорсткого диска. Якщо у вас встановлено старий HDD, в якому використовується шина IDE, можуть виникнути проблеми. Але вона легко вирішується, достатньо купити перехідник із IDE на SATA.

Заміну шлейфу, як і жорсткого диска, краще довірити спеціалістам. Звертайтеся до сертифікованих сервісних центрів, де проведуть повну діагностику, знайдуть проблему та оперативно вирішать її. Parts.a-service.ua – офіційний постачальник запчастин Acer та сертифікований сервісний центр Acer, Apple, Dell та Hewlett-Packard. Довіряючи роботу фахівцям, можна не хвилюватися про помилки, які призведуть до втрати даних на жорсткому диску або виходу з експлуатації важливих компонентів пристрою.

Якщо ви хочете замінити шлейф SATA в ноутбуці самостійно, необхідно діяти у такому порядку:

  1. Зняти кришку з ноутбука.
  2. Зазвичай є кілька «кришечок», прикручених саморізами.
  3. Під однією з «кришечок» ховається жорсткий диск.

Завдання нескладне, достатньо замінити 2,5-дюймовий вінчестер (стандартна модель). Потім у зворотному порядку зібрати ноутбук.

Купити SATA шлейф для ноутбука в parts.a-service.ua

У каталозі інтернет-магазину parts.a-service.ua зібрано багато запчастин для ноутбуків. Ми є сертифікованим сервісним центром популярних брендів – Acer, Apple, Dell та Hewlett-Packard. Також ми набули статусу офіційного постачальника запчастин Acer в Україну. Замовити запчастини, у тому числі шлейф сата для ноутбука, можна за кілька кліків. Доставка здійснюється в Київ, Івано-Франківськ, Ужгород, Вінницю, Львів, Запоріжжя та інші міста України.

Якщо самостійно замінити жорсткий диск та шлейф ви не можете або ноутбук на гарантії, відвідайте наш сервісний центр. Наші фахівці проведуть повну діагностику девайсу, встановлять справжні причини поломки та замінять зношені чи зламані деталі.

SATA шлейф коштує недорого, але водночас він має відповідати конкретній моделі ноутбука. Щоб купити потрібний варіант, краще відвідати сервісний центр, щоб фахівці допомогли з підбором. Якщо ви знаєте, який шлейф вам потрібен, можна замовити зворотний дзвінок, і наші менеджери в телефонному режимі допоможуть вибрати відповідний варіант.