Шлейфи для матриць ноутбуків

Труднощі з вибором? Безкоштовний підбір запчастини Замовити дзвінок

Шлейф матриці для ноутбука: причини поломки та способи усунення

Несправності матриці ноутбука зазвичай спричинені механічними пошкодженнями або дефектами на виробництві. Вважається, що проблеми з картинкою на моніторі – це перша ознака поломки матриці. Але це не так. Саме тому потрібна своєчасна діагностика та заміна чи ремонт комплектуючих. Читайте далі, щоб дізнатися про причини поломки шлейфу матриці та способи їхнього усунення.

Що таке шлейф для матриці

Шлейф матриці з’єднує материнську плату з дисплеєм ноутбука. Це потрібно для виведення графічних даних на екран. Зазвичай шлейф матриці встановлений в районі поворотної петлі (праворуч або ліворуч), за допомогою яких відкривається кришка ноутбука. Сторона розміщення шлейфу залежить від моделі девайсу та розміщення роз'єму на платі. Часто відмикання/замикання кришки піддає шлейф навантаженню. Попри високу стійкість до зношування з часом шлейф може виходити з ладу.

Шлейфи матриці ноутбука відрізняються за місцем розташування, типом форми роз'єму для підключення та комплектації. Наприклад, шлейфом від ноутбука HP неможливо замінити шлейф на Asus, тому що вони сильно відрізняються конектором, хоч і виконують однакову функцію. Також у комплект шлейфу ноутбука можуть входити й інші компоненти:

 • конектор для підключення веб-камери;
 • роз'єм для підсвітки логотипу;
 • мікрофон для запису та розмови;
 • датчик відкриття/закриття кришки.

Причини виходу з ладу шлейфу та усунення проблеми

Шлейф матриці розрахований на активну експлуатацію. Але варто враховувати, що при недбалому відношенні або надмірному використанні можуть страждати петлі пристрою. А це може стати причиною поломки шлейфу ноутбука. Це не єдина причина, є й інші, не менш розповсюджені:

 • шлейф матриці перетерся через поломку кріплення петель;
 • механічні пошкодження або розриви;
 • шлейф зносився у зв’язку з надто частим відкриттям ноутбука;
 • неправильний ремонт.

Проблеми зі шлейфом матриці проявляються такими «симптомами»:

 • зображення на моніторі зникло;
 • картинка спотворена;
 • монітор мерехтить;
 • на зображенні дисплея присутні нехарактерні смуги;
 • при нахилі екрану характер перешкод змінюється.

Потрібно пам'ятати, що такі проблеми можуть бути пов'язані з проблемою в інших вузлах або внутрішніх елементах конструкції - матриця, відеокарта або проблема з драйверами відеокарти. Для діагностики краще звернутися до сервісного центру, де фахівці зможуть знайти справжню причину проблеми та оперативно її усунути.

Купити шлейф для ноутбука в parts.a-service.ua

Parts.a-service раніше спеціалізувалися тільки на ремонті девайсів, тепер ми пропонуємо купити оригінальні запчастини. Ми є офіційними постачальниками запчастин до Acer в Україні. Також ми є сертифікованим сервісним центром Acer, Apple, Dell, Hewlett-Packard в Україні. Ми пропонуємо оригінальні запчастини, тоді як інші ремонтують із використанням неоригінальних запчастин. Ми не сперечаємося, неоригінальні теж можуть бути хорошими, але в жодному разі вони не зрівняються із деталями від виробника.

Наші фахівці завжди готові допомогти з підбором відповідних запчастин, а заразом і встановити їх. Все це лише після повної діагностики.

Якщо вам потрібні лише запчастини, замовити їх можна в режимі онлайн. Доставка передбачена у Київ, Івано-Франківськ, Ужгород, Вінницю, Львів, Запоріжжя та інші міста України.