Термопаста для ноутбуків та ПК

Труднощі з вибором? Безкоштовний підбір запчастини Замовити дзвінок

Термопаста для ноутбука: що це таке та як нею користуватися

Проблеми з продуктивністю ноутбука часто пов'язані з перегрівом. Щоб уникнути поломок і продовжити термін експлуатації девайса, потрібно регулярно чистити пристрій від пилу, не забуваючи про заміну термопасти. Читайте далі, щоб дізнатися, що таке термопаста та як її використовувати.

Що таке термопаста

Термопаста - це тепловідвідна речовина, що покращує теплопередачу між елементами, що нагріваються (відеокартою та процесором) і радіатором. Бувають різні по консистенції пасти: рідка (майже як вода), середньої густини та густа. Також вона буває різних кольорів – біла, сіра чи синя.

Навіщо вона потрібна

Недосвідчені користувачі ноутбука або комп'ютера, які вперше змінюють деталі до процесора, можуть натрапити на прошарок сірого, білого або синього кольору, що за консистенцією нагадує зубну пасту. Хоча коли на неї натрапити, вона зазвичай схожа на суху глину. Це сигнал, що термопасту для ноутбука потрібно міняти.

Термопаста для ноутбука потрібна, щоб позбутися повітряного простору між процесором у слоті або радіатором, який повинен охолоджувати систему. Навіть якщо здається, що деталі прилягають щільно, між ними залишається повітряний прошарок, який збільшує теплоізоляцію процесора. Термопаста створена для покращення тепловіддачі. Її властивості, а також стійкість до висихання та діелектричні характеристики – основні показники для використання такої речовини.

Як користуватися термопастою для ноутбука

Купити термопасту для ноутбука легко, а замінити її нефахівцеві буде складно. Наносити речовину треба дуже обережно, не можна допускати її попадання на електронні компоненти та доріжки, оскільки до її складу входить металева крихта. Якщо проігнорувати правила, можна спровокувати коротке замикання всередині ноутбука, а це спричинить серйозне пошкодження.

Для роботи знадобляться такі матеріали та інструменти:

  • термопаста;
  • викрутка шліцева та хрестова;
  • стара пластикова картка;
  • канцелярський ніж та м'яка серветка без абразивних властивостей.

Заміна термопасти можлива лише після розбирання корпусу ноутбука. Все потрібно робити обережно, щоби не зламати пластикові деталі. Порядок дій буде приблизно таким:

  1. Вийняти батарею.
  2. Зняти задню панель та очистити від пилу.
  3. За допомогою серветки прибрати залишки старої термопасти. Щоб пом'якшити пасту, що задубіла, можна використовувати спирт або звичайну гумку.
  4. У центр процесора видавіть трохи термопасти. За допомогою пластикової картки розрівняйте її. Не можна розрівнювати шар пальцем. На шкірі є жир, який зменшить теплопровідність пасти.
  5. Зберіть ноутбук у зворотній послідовності.
  6. Після закінчення збирання важливо правильно встановити радіатор охолодження. Слідкуйте, щоб при контакті з процесором не видавлювалася термопаста. Таке буває, коли нанесено занадто товстий шар.

Купити термопасту в parts.a-service.ua

Інтернет-магазин parts.a-service пропонує різні термопасти. Наші фахівці допоможуть підібрати оптимальний варіант залежно від моделі ноутбука та особливостей експлуатації. Також наші співробітники замінять термопасту, адже це копітка робота, з якою не зможе впоратися недосвідчена людина.

Купити термопасту для ноутбука можна онлайн. Доставка здійснюється в Київ, Івано-Франківськ, Ужгород, Вінницю, Львів, Запоріжжя та інші міста України.