Вентилятори | кулери | для ноутбуків

Труднощі з вибором? Безкоштовний підбір запчастини Замовити дзвінок

Вентилятори для ноутбука – купити з доставкою та встановленням в Україні

Кулер ноутбука – важливий елемент, який має працювати безперебійно. Ноутбук, на відміну від стаціонарного ПК, вимагає ретельного охолодження, що зумовлене специфікою конструкції. Тому особливу увагу слід приділити системі охолодження.

Що таке кулер ноутбука

Якщо простими словами, то кулер – це маленький електричний вентилятор, закріплений у корпусі з лопатями з пластику або металу. Вентилятор для ноутбука – важливий компонент усієї системи охолодження. Часта зміна розташування ноутбука та використання його на різних поверхнях призводить до засмічення радіатора та перегріву всієї системи. При проходженні повітря на компонентах ноутбука осідає пил, що вкрай негативно позначиться на його подальшій роботі. Також на температурний режим та працездатність впливає ПЗ та вік пристрою. При щоденному інтенсивному використанні ноутбука потрібно регулярно проводити чистку системи охолодження і міняти термопасту, це продовжить термін служби як самого кулера, так і материнської плати вашого ноутбука. І позбавить вас від несподіваних поломок кулера під час інтенсивної експлуатації пристрою.

Причини можливих несправностей кулера

Усі власники ноутбуків добре розуміють, що пристрій не повинен сильно нагріватись. Надмірне нагрівання корпусу – перша ознака несправностей системи охолодження. Усього є кілька причин, з яких виходить з ладу вентилятор для ноутбука:

  1. Сильне забруднення. У такому випадку вентилятор кулер шумить і працює постійно на підвищених обертах. Тут міняти кулер необов'язково. Достатньо почистити його та змастити.
  2. Кулер вийшов з ладу повністю або потребує заміни електродвигуна. У такому випадку перевірити пристрій можна лише у майстерні. Ноутбук розбирають та подають на кулер напругу зі стороннього джерела постійного струму. Якщо він не почне крутитись, то знадобиться повна заміна.
  3. Проблема у bios. Ця причина має місце, якщо при подачі постійного струму із зовнішнього джерела кулер обертається. Таку роботу краще довірити професіоналам, тому що доведеться перепаяти мікросхему на материнській платі.
  4. Проблема у мультиконтролері. Якщо прошивка не дала результату, то причина поломки пов'язана з напругою, що управляє. У такому разі знадобиться заміна мультиконтролера.

Якщо це не допоможе, доведеться міняти материнську плату. Щоб не допустити серйозної проблеми, потрібно регулярно чистити ноутбук. Адже головна причина поломки кулера – забрудненість.

Як доглядати за кулером і коли його потрібно міняти

Охолодження в ноутбуці приховано у корпусі. Зовнішньо перевірити його стан неможливо, тому що треба зняти кришку корпусу. Але щоб зрозуміти, що кулер вийшов з ладу, необов'язково витягувати його з ноутбука. Якщо кулер виходить з ладу, ви почуєте нехарактерний гучний шум і потріскування, корпус буде сильно нагрітий. Також можна спостерігати специфічний запах перегрітого пластику. Сплутати вихід з ладу вентилятора на девайсі з чимось іншим досить складно, тому що таку несправність, на відміну від інших, можна почути.

Щоб продовжити термін експлуатації системи охолодження, потрібно періодично чистити вентилятор від пилу. Для цього краще звертатися до спеціалізованого сервісу, оскільки самостійні спроби розібрати пристрій можуть закінчитися плачевно, якщо не мати певних навичок у ремонті електроніки.

Купити кулер для ноутбука в parts.a-service.ua

З огляду на те, що від вентилятора в ноутбуці залежить працездатність пристрою – вибирайте продукцію лише у надійних магазинах. Якщо ви знаходитесь на сайті parts.a-service.ua, то проблем із покупкою якісного вентилятора для ноутбука не виникне.

Фахівці допоможуть вам розібратися у причинах поломки системи охолодження. Усі ремонтні роботи здійснюються тільки після повної діагностики девайсу.

До того ж ми – офіційний сервісний центр Acer, Apple, Dell та Hewlett-Packard в Україні. Також у нас є статус офіційного постачальника запчастин Acer в Україні. Питання щодо купівлі, доставки та встановлення комплектуючих можна поставити нашому консультанту. Доставка здійснюється в Київ, Харків, Львів, Івано-Франківськ, Ужгород, Вінницю, Запоріжжя та інші міста України.