Екрани, матриці для ноутбуків

Труднощі з вибором? Безкоштовний підбір запчастини Замовити дзвінок

Матриці для ноутбуків, LCD-екрани: якісні комплектуючі для будь-яких ноутбуків

Екран у ноутбуці – незамінний модуль. Навіть якщо всі системи працюють вправно, неробочий екран не видасть зображення. Працювати за таким девайсом просто неможливо. У цьому матеріалі ми розповімо, що таке матриця для ноутбука та як її вибрати.

Що таке матриця для ноутбука і коли потрібна заміна

Матриця ноутбука являє собою два гнучкі поляризовані шари, між якими є шар розчину з рідких кристалів. Щоб користувач бачив зображення, за нею знаходиться шар, який відображає, і потужна підсвітка. Якщо трохи натиснути на екран, можна побачити, як розчин переміщається. На цьому місці утворюються кольорові плями. Треба розуміти, що екран ноутбука досить крихкий, а отже, вимагає дбайливого поводження.

Всього буває три типи матриць на ноутбук:

  • TN – головний плюс – високий час відгуку та доступна ціна. Вони недосконалі за деякими показниками, зокрема вузькими кутами огляду.
  •  IPS – друге покоління матриці. Воно відрізняється гарною передачею кольорів і кутами огляду, але коштують дорожче і споживають більше електрики.
  • TN+Film - один з найпростіших і бюджетних варіантів. Але з високою швидкістю відгуку (1 с), що є важливим для геймерів.

Найпоширеніша причина поломки матриці ноутбука – механічні поломки. Сильний удар або падіння навіть із малої висоти може стати причиною виходу з ладу матриці. Самостійний ремонт може не дати результату, краще відразу звернутися до фахівців.

Інша причина проблем із матрицею – поломка дешифратора. Вона проявляється у вигляді кольорових смуг на екрані та іншими проблемами передачі зображення. Відновити роботу допоможе лише професіонал. Також проблема з матрицею може бути викликана поломкою внутрішніх шлейфів матриці, що проявляється при натисканні на матрицю в певному місці. Або при легкому згинанні матриці можуть з'являтися мерехтіння або смуги.

Критерії вибору матриці для ноутбука

Вибираючи матрицю, потрібно врахувати кілька факторів, інакше картинка може передаватися некоректно, або вона зовсім не підійде для вашої моделі ноутбука, а сам монітор може вийти з ладу або, в кращому випадку, просто не працюватиме. При покупці потрібно дивитися на:

  1. Діагональ. Матриця для ноутбука повинна відповідати тій, що була встановлена на заводі. Діагональ вимірюють у дюймах, найбільш поширені варіанти для ноутбука 15.6, 14.0, 17.3, 13. Є й екзотичніші, наприклад 16.1 або 18.4.
  2. Сумісність. Навіть моделі з однаковим розміром екрана можуть підключатися по-різному. У них може бути різна кількість кольорів, що підтримуються, яскравість та інші параметри. Різні матриці часто несумісні, тобто замінити одну іншою не вдасться. Матриця повинна відповідати тій, що була встановлена ​​на вашому девайсі. Перевірити сумісність можна за повним найменуванням моделі або маркуванням на самій матриці (для цього доведеться розібрати ноутбук).
  3. Постачальник. Найкраще купувати матрицю у перевірених постачальників. Наприклад, parts.a-service – офіційний постачальник запчастин Acer в Україні. А також сертифікований сервісний центр для популярних брендів Acer, Apple, Dell та Hewlett-Packard в Україні.
  4. Гарантія Гарантійний термін щонайменше рік. Якщо продавці пропонують гарантію на матрицю від двох тижнів до місяця – це означає, що вони торгують б/в або проблемним товаром. Навряд чи вдасться заощадити, адже ймовірність, що матриця зламається дуже висока.

Купити матрицю для екрана ноутбука у parts.a-service

Оскільки купити матрицю для ноутбука нелегко, наші консультанти завжди готові допомогти з вибором моделі, а також встановити нову матрицю. У нашому каталозі ви знайдете матриці під будь-яку діагональ екрану та тип підключення.

Доставка здійснюється в Київ, Івано-Франківськ, Ужгород, Вінницю, Львів, Запоріжжя та інші міста України.